Perearstiteenus Kärus ja Türil

Kodulehe haldamine WordPressiga

Uute kasutajate lisamine ja enda parooli muutmine valiku alt “Kasutajad” Kui soovid lisada kasutaja, kellel on õigus teha kõiki seadeid siis vali rolliks “Haldur”

1. Olemasolevate lehtede muutmine

Vali halduses valik “Lehed” kliki sellel ning vali nimekirjast soovitud leht pealkirja järgi ning kliki antud pealkirjal. Avaleht on pealkirjaga: “Perearst Katrin Abel”

Seal saad lisada ja muuta teksti, lisada linke, lisada alapealkirju ja värve ja teha paljusid teisi seadeid. Pildi ja tekstifailide lisamiseks vali valikuterealt „Lisa meediafail“ ning laadi soovitu üles ning salvesta.

1.2 Uute lehtede tegemine

Uue lehe tegemiseks vali „Lehed“ „Lisa uus“ ja salvestamiseks „Avalda“ Lehti on võimalik muuta visuaalredaktoris ( kasuta tavaliselt seda ) või “Tekst” kujul ehk html koodis ehk vaata alati, et oleks soovitud valik valikuterea üleval paremal.

Lehtedel on erinevad kuvamistüübid: parempoolse küljepaaniga, vasakpoolse küljepaaniga või täislaiuses. Igat lehte saad kuvada vastavalt soovile. Selleks leiaa lehe alt valiku:

“Page Option Setting” “Layout Type”:

“Use Global” (vaikimisi, kuvab küljel broneeringuvormi)

“Full Width” (täislaiuses ilma küljepaanita)

“Left Sidebar” vasakpoolse küljepaaniga

“Right Sidebar” parempoolse küljepaaniga

1.3 Spetsiaalse küljepaani tegemine

“Sidebar” alt saad valida millist infot konkreetse lehe küljepaanil kuvada. Saad soovi korral ka kuvada igal lehel erinevat küljepaani. Spetsiaalse küljepaani tegemiseks vali “Alterna Options” “Sidebars” ja lisa sealt uus küljepaan. Nüüd mine “Välimus” “Moodulid” leia uus loodud küljepaan ning lisa soovitud info antud küljepaani alla ning salvesta. Ava leht, millele soovid antud küljepaani lisada ning “Page Option Setting” “Layout Type” alt vali soovitud küljepaani stiil ning nimekirjast soovitud küljepaan.

1.4 Lehtede optimeerimine

Kõigi lehtede all näed valikut “WordPress SEO by Yoast” Sealt lisa alati iga konkreetse lehe pealkiri ( SEO Title ) ja kirjeldus ( Meta Description ). Kirjeldusse kirjuta lühidalt millest see konkreetne leht on. See on vajalik otsingumootorites nagu Google hea koha saavutamiseks ( tehtud näitena sel lehel: pealkirjas on sees märksõna ning samuti kirjelduses )

1.5 Menüüde lisamine ja muutmine

Kui soovid menüüsid muuta siis vali „Välimus“ „Menüüd“ ning ülevalt vali millist menüüd soovid muuta ( kas ülemist vasakul päises olevat menüüd “Ülamenüü (Alterna Topbar Menus)”, kus on telefoninumber või peamenüüd “Menüü (Alterna Menus)”

NB! Ära unusta salvestada “Salvesta menüü” ning ka valiku alt “Asukohtade haldamine” lisada soovitud menüü.

Soovides lisada lehti menüüsse siis vali valiku alt “Lehed” soovitud leht ning tiri paremale poole teiste menüüde juurde. Menüülinkidel klikkides saad pealkirju muuta ja kustutada. Samuti asukohta vahetada lihtsalt tirides soovitud asukohta. Saad lisada ka menüü ikoone, ikoonid leiad siit: http://www.webberry.eu/awesome-icons/

1.6 Piltide lisamine meedia kataloogi

(vajalik kui soovid hoida pilte kodulehe kataloogis ). Vali „Meedia“ „Lisa uus“ ning laadi üles soovitud pilt arvutist ja salvesta

1.7 Esilehe muutmine

Vali „Lehed“ sealt “Perearst Katrin Abel” ja näed teksti ja koodi, tee soovitud muudatused ja “Uuenda”

1.8 Kontakti- ja päringuvormi seaded

Vormide muutmiseks ava “Kontakt” Seal näed vorme. Soovides vorme muuta liigu hiirega soovitud vormile ning kliki “Muuda”. Nüüd kuvab vormi, tee soovitud muudatused ja “Salvesta”

1.9 Portfoolio (pole kasutusel)

Ava “Portfolio” “Add new”

Lisa pilti iseloomustav pealkiri

Sisuosasse tutvustav tekst

Lisa tunnuspilt “Tunnuspilt” “Määra tunnuspilt”. Seda pilti kuvab esimesena või ainukesena kui rohkem pilte ei lisa.

Page option setting/portfolio options – gallery (kui lisad mitu pilti)

Laadi üles soovitud pildid (tee need enne väiksemaks ning samasse mõõtu)

Portfolio options alt lisa lahtritesse info

Salvesta ehk kliki “Avalda”

2.0 Mitmekeelsuse seaded (pole tellitud)

Admin alas on üleval lipud, millel klikkides avanevad lehed ja sisu, mis on lisatud antud keeles. Sealt näed lehti ning saad muuta. Mitmekeelsus on ülesehitatud, nii et teistes keeltes olev on tõlge eesti keelest ehk alguses soovitan alati luua leht eesti keeles ning siis lisada tõlge. Avades eestikeelsed lehed on iga lehe järel + märk, millel klikkides saab lisada soovitud keeles sisu. Kui on noolekujuline märk siis on sisu juba lisatud ning saab muuta. Lisamiseks uus leht antud keele menüüsse ava “Välimus” “Menüüd” ning ülevalt vali keel klikkides soovitul.

2.1 Lehtede taastamine

NB! Kui muutes läheb midagi valesti siis on alati võimalik eelmine versioon taastada. Iga lehe allosas on versioonid, kuskohalt saab võtta eelneva versiooni ning see taastada.  Selleks klikkige eelneva versiooni peale ning sealt “Taasta”

2.2 Slaideri seaded

Slaideri muutmiseks ava “Revolution Slider” ning tee soovitud muudatused

Teema seaded

Teema ( kujunduse ) seaded leiad valiku alt Alterna

General

Üldinfo ning Faviconi muutmine

Woocommerce (pole kasutusel)

E-poe valikud

Background

Tausta muutmine ja muud tausta seaded (ka päise taustavärv)

Header

Menüünuppude paiknemine, logo asukoht, ülemise bänneri tekst jms

Footer

Jaluses oleva info muutmine, jaluses stiil nning alumise bänneri seaded

Font

Kirjastiilide, suuruste jms muutmine

CSS

Spetsiaalsete koodide lisamine

Scripts

Spetsiaalsete väliste koodide lisamine

Blog

Blogi seaded

Portfolio 

Portfoolio ehk piltide kuvamisseadistus

Socials

Facebook lehe lingi seadistus, emaili lisamine (kuvab üleval paremas nurgas)

Update log

Teema uudised jms

Import/Export

Näidissisu eksportimine jms

Get support

Teema seadete foorum

Kodulehe optimeerimine

NB! Arvesta, et võtab aega enne kui sinu link on antud kataloogidesse lisatud, v.a neti.ee, mis toob juba samal päeval külastusi. Samuti ei jõua Google kohe sinu lehte indekseerida vaid see võtab samuti aega ( mida rohkem sissetulevaid viiteid seda kiiremini Google lehe indekseerib )

Siin nimekiri kuhu lisada oma kodulehe link:

1. parim.ee

2. maailm.com

3. neti.ee

4. log.ee

5. delfi veebikataloog http://otsing.delfi.ee/wz/

Lisaks lisa kõikvõimalikesse enda valdkonnaga seotud foorumitesse kodulehe link ( kodulehe aadress, millel klikkides suunab sinu kodulehele ). Kõige kasulikum on vastata inimeste küsimustele ning lisada link, kus veel täpsem info ( luua selline leht kui seda pole ).

Guugelda enda valdkonda sisestades erinevaid märksõnu ning leia kohti kuhu on võimalik lisada enda link

P.S Kõige kiiremad tulemused toob Google tasuline reklaam ning Facebooki tasuline reklaam.